Hizmet Sözleşmesi

TARAFLAR

 

 1. İş bu sözleşme hükümleri, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği düzenlemeleri doğrultusunda, adına veya lehine bir günübirlik / paket tur satın alınan veya satın alınması taahhüt edilen veya kendisine bir paket / günübirlik tur ya da tur sözleşmesi devredilen katılımcı bakımından da geçerlidir. Taraflar işbu sözleşme Kadıköy vergi dairesi, 7280402481 Vergi numaralı, Hasanpaşa mah. Fahrettin Kerim Gökay cad. 51/3. Kadıköy/İstanbul adresinde mukim, PenguenTepe Turizm ve Spor Hizmetleri Ltd.Şti, (bundan böyle PenguenTepe/Acente olarak anılacaktır) ile aşağida ve sözleşmeye ekli belgelerde adi soyadi, adres ve telefonu yer alan katilimci arasinda akdolunmuştur. (katilimci herhangi bir paket turu satin alan veya almayi taahhüt eden, adina ya da lehine bir paket tur satin alinan veya satin alinmasi taahhüt edilen veya kendisine bir paket tur sözleşmesi devredilen tüketiciyi ifade eder.)
   
 2. Sözleşme sahibi misafirlerin kimlik ve iletişim bilgilerinin hatalı bildirilmesi nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklardan Penguentepe Sorumlu değildir. 

 

 1. Sözleşmede onayı bulunmayan, ancak sözleşmede ismi geçen (adına rezervasyon yapılan) ve tura katılan diğer Tüketiciler, sözleşmede onayı bulunan Rezervasyon Sahibine/Tüketiciye, adlarına sözleşme yapma yetkisi verdiklerini, sözleşmeyi onaylayan Rezervasyon Sahibinin/Tüketicinin işbu sözleşmeyi onaylaması ile birlikte, sözleşmenin bütün şartlarının kendilerince de kabul edilmiş sayılacağını ve sözleşme şartlarına aynen uyacaklarını kabul etmiş sayılırlar. Bu nedenle, diğer Tüketiciler, sözleşmede onaylarının bulunmadığı gerekçesi ile sözleşmenin iptalini isteyemezler. Ancak, bütün bunlara rağmen, sözleşmenin iptalini isterlerse, sözleşmede onayı bulunan Rezervasyon Sahibi/tüketici, acentenin tüm zararından sorumlu olur.

 

 1. Sözleşmede onayı bulunan Rezervasyon Sahibi, kendisinin ve adına sözleşme yaptığı diğer tüketicilerin isimlerinin doğru olduğunu, yanlış verdiği bilgilerin sorumluluğunun kendisine ait olduğu beyan ve kabul eder. Paket tur sözleşmesini devreden ve devralan, Penguen Tepe’ye karşı tur/paket tur bedelinden ve söz konusu devirden doğan tüm ek masraflardan Penguen Tepe’ya ödenmesinden müteselsilen sorumludur.

 

 

 

SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME KOŞULLARI
 

 1. Ulaşım hizmetlerine dahil olan hizmetlerimiz (ulaşım, rehberlik hizmeti, koltuk sigorta ücretleri, otopark veya milli park giriş ücreti, (Kayak turlarında) Kartepe ve Kartalkaya lokasyonlarında bulunan PenguenTepe Kayak evlerinde sıcak ikramlar) dahildir. Araçta başkaca bir ücret toplanmayacaktır.

 

 1. Tur rehberi ve araç ile ilgili bilgilendirme, tur gününden bir önceki akşam, yolcuların paylaştıkları cep telefonu numaralarına SMS ile iletilecektir. Eksik ve hatalı iletişim bilgisi nihayetinde oluşacak gecikme ve tura katılamama durumundan PENGUENTEPE sorumlu olmayacaktır.

 

 1. 2 yaş ve üzeri yolcular tam ücrete tabiidir. 2 yaş altı yolcular kucakta gelmek koşulu ile (ve öğle yemeği hariç şekilde) ücretsiz gelebilmektedirler. Turlara kayit yapilirken toplam bedelin tamamini tahsil etmek durumundadir.

 

 1. Penguen Tepe, tur fiyatlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Böyle bir durumda önceden tahsil edilen tur fiyatlarından ekstra ücret talebi veya iadesi uygulanmayacaktır. Hedefteki katilimin altinda kalan bazi gezilerin gerçekleşmeme riskini ortadan kaldirmak için, gerek gördüğü taktirde bazi geziler ve bu gezilerdeki otel klasmanlariyla ilgili promosyon fiyatlamalari uygulayabilecektir. Bu özel durum ayni geziye önceden kayit yaptirmiş müşteriler açisindan bir indirim hakki doğurmaz.

   

 

SÖZLEŞMENİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

 1. Araçlar mümkün olan en konforlu standartlarda verilmeye çalışılmakta olup turun mahiyeti, kişi sayısı ve özel güzergah gereklilikleri nispetinde 2+1 araç ve 2+2 düzeni ile otobüs hizmeti verilecektir. Tek koltuk talepleri otobüs durumuna göre değerlendirilecektir. Koltukların dolduğu durumlarda, ekstra araç garantisi verilmemekte olup, rezervasyon talep saatine göre geç gelen taleplere koltuk verilmeyecektir.

 

 1. Yolcuların biniş veya dönüş duraklarında bulunması gereken zaman hareket saatinden 15 dakika önce olarak belirlenmiştir.  Kalkış saatinde otobüste bulunmayan yolcular için  kalkış saatinin azami 10 dakika sonrasına kadar bekleneceği peşinen bildirilecek olup tur normal güzergah ve programına devam edecektir. Yolcu kaynaklı gecikmelerde gerçekleşecek tüm olumsuzluklardan yolcu sorumlu olup rezervasyon iptal ve bedelsiz yeni tur hakkı bulunmamaktadır.

 

 1. Tur rezervasyonlarında araç içi koltuk numaralarının yolculara tahsisi şirket tarafından belirlenecek olup iptali ve değişikliği yine şirket tarafından gerçekleşecektir. Koltuk numarası garantisi verilmeyecektir. Yan yana yolculuk yapmak isteyen yolcuların yazılı olarak (tur@penguentepe.com) üzerinden en geç turdan önceki gün mesai bitimine kadar bildirmeleri gerekmektedir. Yazılı olmayan talepler dikkate alınmayacaktır. Araç içinde mümkün olduğu ve diğer yolcuların muvafakati olmadıkça koltuk değişimi yapılmamakta olup, ısrar eden yolcuların tur hakkının geçerli fesih edileceği peşinen ihtar ve ihbar olunur.
   

 

SÖZLEŞMENİN İFASI ve SORUMLULUK

 

 1. Turlarımıza katılan veya kayak ulaşım hizmeti kullanan kişi/kişilerin, spor ve kışa dayalı zarar görmesi, kaybolması, yaralanması vb. durumlardan acente sorumlu değildir.

 

 1. Rezervasyon sahibi, yanında bulunan eşyaların kayıp ve çalıntı durumundan acentenin sorumluluğu bulunmamaktadır. Acente, rezervasyon sahibi tarafından, kıymetleri ile birlikte bir tutanakla birlikte kendisine/çalışanına teslim edilen eşyanın kaybından, zayi olmasından, çalınmasından en çok turun ulaşım bedeli kadar sorumludur. 

 

 1. Acente, istisnai durumlarda, rezervasyon sahibine ilave maliyet getirmeyen tur programına eşdeğerde alternatif düzenlemeler ve değişiklikler yapma hakkına haizdir. Bunun içinde; aynı tur içeriğine sahip, farklı bir tur operatörüne yolcu yönlendirme de dahildir.

 

 1. Kayak turlarının skipass hariç paketlerinde fiyatlara liftlerde kullanacağınız skipass veya kızak pisti ücretleri dahil değildir. Bu kartlar otelden ekstra bedel ile temin edilmektedir. Ayrıca  Kartalkaya’daki tesislere (Dorukkaya ve Kartal) kesinlikle skipass kartı bulunmadan giriş yapılamamaktadır. Buna acemi pistleri de dahildir.*Uludağ turlarımıza katılan ve skipass hizmetini bizim tarafımızdan sağlayan müşteriler, skipass kartlarını kaybetmeleri halinde, paketlerde indirim sağlayabilmek için çoklu gün kullanımlı skipass satın alındığından acenteye kart için ödenmiş toplam bedelin %70’ini  peşinen PenguenTepe’ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
   

 

 

 

MÜCBİR SEBEPLER ve TUR İPTALİ

 

 1. Kayak turlarında Telesiyejlerin arıza, hava muhalefeti veya işletme tercihi ile açılması / kapanması kayak merkezlerinde bulunan otellerin / tesislerin insiyatifinde olup her türlü arıza veya skipass fiyat değişikliği, manyetik skipassların depozito ücretleri,  bu tesislerin insiyatifinde ve sorumluluğunda bulunmaktadır. Ayrıca tesisler ani aldıkları kararlarla (özel günler ve tatiller dahil) skipass fiyatlarında değişikliğe gidebilecek olup bu durum Penguen Tepe sorumluluğunda ve bilgisi dahilinde alınan kararlar değildir; PenguenTepe bu değişiklikleri öğrendiği anda müşterileri bilgilendirebilecektir.

 

 1.  Sözleşme yapılırken kanunlarda yer alan mücbir sebep halleri, gerekli tüm özeni göstermiş ve önlemleri almış olmasına rağmen olağan üstü ve öngörülmez nitelikte olan olaylar neticesinde ortaya çıkan ve paket turun başlamasına veya sonlanmasına engel oluşturan haller, Penguen Tepe’nin ortaya çıkan olay üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığı haller Penguen Tepe için mücbir sebepler sayılır. Bu haller; a) Yer sarsıntısı, yangın, yanardağ patlaması, sel, fırtına, kasırga, sis, çığ, yıldırım, kar fırtınası, ulaşımı engelleyecek nitelikte tipi, boran gibi ve bunlarla sınırlı olmaksızın doğal afetler veya salgın hastalıklar ile nükleer, kimyasal felaket veya serpintiler ile salgın hastalıklar ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzer durumlar ve olaylar ile olağanüstü haller; b) Türkiye’de sınır komşularında veya paket tur kapsamında gidilecek ülke/ülkelerde, sınır kapılarında ve /veya sınır kapısına komşu ülkede, uluslararası hava kara ve deniz ulaşımını engelleyen olağanüstü hallerde savaş veya seferberlik halleri, halk ayaklanmaları, saldırı veya terör hareketleri, sabotajlar, isyanlar, işgal ve iç savaş, devrim, ayaklanma, zorla el koyma, askeri darbe veya yönetime zorla el konulması, sivil kargaşalar, endüstriyel anlaşmazlıklar, hükümet yaptırımları, ambargo, grevler, lokavtlar, limanların kapalı veya dolu olması ve bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü olağanüstü haller veya çalışanları işten alıkoyabilecek haller. Kar fırtınası, aşırı kuvvetli rüzgar sebebiyle liftlerin çalışmama riski, yolların kapanması veya liftlerde kar yetersizliği bildirimi gibi istisnai veya buna benzer mücbir sebeplerden dolayı tur, hizmet vermeme hakkını elinde tutar. Bu tip olağanüstü doğal koşulların oluşacağı kanısı kuvvetlenirse veya kayak merkezlerinden bilgi ulaşırsa Penguen Tepe, tur misafirlerini bilgilendirerek turu iptal edebilir. Bu durumda tur, müşteri onayı dahilinde ileri tarihe ertelenebilir veya ücret iadesi gerçekleştirilir. COVID-19 kapsamında belirlenen tur gün ve saatinde oluşabilecek kısıtlamalarda tur sahibi isterse ileri tarihli bir tur ile değişiklik yapabilir ya da tur iptali gerçekleştirebilecektir. Böyle bir durumda müşteri talebi doğrultusunda ücret iadesi kesintisiz yapılacaktır ve en geç 10 iş günü içerisinde geri ödenecektir.             

 

 1. Turun düzenlenmesi için gerekli sayıya ulaşılamaması halinde veya yukarıda belirtilen mücbir sebeplerin ortaya çıkması durumunda acentenin turu iptal etme hakkı ya da aynı destinasyonda başka bir tur operatörünün turuna devretme hakkına sahiptir. Yukarıda sayılan nedenlerle, acente turu iptal ederse, turun iptal edildiğini, rezervasyon sahibine turun başlamasına 24 saat kala bildirecektir. Mücbir sebep, turun başlamasına daha az bir gün kala ortaya çıkarsa bundan acente sorumlu tutulamayacaktır. Bu durumda da rezervasyon sahibine yapmış olduğu tüm ödemeler iade edilecektir.

 

 1. Rezervasyon Sahibinin, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat işgaline engel ağır hastalığı (ağır hastalığın tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan resmi kurul raporu ile kanıtlaması şartıyla) veya birinci dereceden bir yakının vefat etmesi nedeniyle tura katılmasının mümkün olmaması halinde, resmi yazılı ve belgeli başvurusu durumunda, rezervasyonu tur açısından gerekli tüm koşulları haiz bir kişiye devredebilir. Rezervasyon Sahibinin, günübirlik turlarda 3. kişiye devredebilmesi için turun başlama tarihine en az 1 gün kala, tura katılma haklarına haiz olan kişiye ilişkin bilgi ve belgeleri, acenteye bildirmek zorundadır. Bu durumda devreden ve devralan acenteye karşı bakiye tutardan ve tüm ilave masraflardan müştereken ve müteselsilen sorumludur. Konaklamalı turlarda bu süre en az 7 gün olup, farklı süreçler otellerin inisiyatifi ve onayı dahilindedir.

 

 1. İade şartlarının gerçekleşmesi halinde, fatura kesildikten sonra iade yapılabilmesi için, fatura aslının acenteye iadesi gerekmektedir. Taksitli satışlarda, Rezervasyon sahibi işbu sözleşmede belirtilen vadelerde borcunu ödeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Borçlunun borcunun bir taksitini ödemediği takdirde diğer taksitlerin muaccel olacağını müşteri peşinen kabul ve taahhüt eder.

 

 1. Kart ile yapılan ödemelerde kart sahibinin kurumla yapmış olduğu sözleşmedeki, kurumun haiz olduğu haklar bakidir. İade yapılacak bir durumda kredi kartı ile yapılan ödemeler aynı karta iade edilecek, iade süresi ise aracı finans kurumu ile banka arasındaki sürece bağlı olup, genel ortalaması 3-10 iş günü sürebilmektedir. Havale ile yapılmış ödemeler istenen banka bilgileri eksiksiz verildiği andan itibaren ortalama 3 iş günü içerisinde işleme alınacaktır.

 

 1. Rezervasyon tarihi belirlenen ve ödemesi tamamlanan tur biletlerinde, güzergâh saatine 24 saat kala iptal ve ücret iadesi yapılmamaktadır. 24 saat ile 72 saat kala sürede iptal talebinde bulunulması halinde bilet tarihi ertelenebilecektir. (Erken rezervasyon biletleri hariçtir). Tur kalkış saatine 24 saat kala tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Paket turlarda (24 saati aşan ulaşım + konaklamalı turlar gibi) tur başlangıç saatine minimum 72 saat kala iptal ve ücret iadesi yapılmamaktadır. 72 saat fazlası sürede iptal talebinde bulunulması halinde iptal ve iade onayı ancak otelin koşullarına ve yazılı onayına bağlıdır. Onay halinde bilet tarihi ertelenebilir veya ücretin 100%’ü geri talep edilebilecektir. Erken rezervasyon bu kapsam dışındadır. *Ulaşım dâhil alınan konaklamalı tur paketlerinde Kayak pistlerinin açık olmaması tur tarihinden önce belli olur ise ve liftlerin çalışmaması durumunda turumuz "kayak turu" formatında yapıldığından, ulaşım sağlanamayacaktır. Konaklamalı tur alan misafirlerin kar durumu takibini yapmaları gerekmektedir. Böyle bir durum yaşanması halinde otel iptal/iade süresi geçti ise paket tur tutarı içinden konaklama bedeli düşülerek web sitemizde görülen güncel ulaşım ücreti tarafınıza iade edilecektir. (Konaklamalı turların konaklama iade ve değişim durumları hotellerin münhasır yetkisinde olup acente dahilinde değildir)

 

 1. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye de bildirmek kaydı ile ilan ettiği ve kayıt aldığı otel/tur rezervasyonunun başlangıç tarihinden 7 gün, özel gün ve/veya yoğun dönemlerde 1 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen değiştirebilir/iptal edebilir. Müşteri bu değişikliği kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade almak hakkına sahiptir. Bu durumda müşterinin tazminat hakkı doğmayacaktır. Tur/konaklama, rezervasyon sahibinin hiçbir kusuru olmaksızın Acente tarafından iptal edilir ise, tur bedelinin tamamı Rezervasyon Sahibine iade edilir. Tüketici, tura/paket tura devam etmesinin mümkün olmaması durumunda, turun başlamasından en az yedi gün önce Penguentepe’ye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirimde bulunarak sözleşmeyi, paket tur açısından geçerli tüm koşulları yerine getiren üçüncü bir kişiye devredebilecektir.

 

 1. Turun/paket turun başlamasından önce sözleşmenin ana unsurlarından birinde esaslı değişiklik olması halinde tüketici bu değişikliği kabul edebileceği gibi, yapılan değişikliği kabul etmediğini Penguen Tepe’ye yazılı olarak veya Kalıcı Veri Saklayıcısı ile bildirmek koşulu ile aşağıdaki seçimlilik haklarından birisini kullanabilir:

 

a) Penguen Tepe tarafından sunulan eşit veya daha yüksek değerde başka bir tura fiyat farkını ödeyerek katılma,                                                                                                             

 

b) Fiyat farkının kendisine iade edilmesi şartıyla daha düşük değerde bir paket tura katılma,                                                                                                                                    

c) Herhangi bir bedel ödemeksizin sözleşmeden dönme. Sözleşmeden dönülmesi halinde bildirimin yazılı iletilmesinin akabinde 14 iş günü içerisinde bedel müşteriye ödenecektir.

 

 1. Acente, kusuru ile işbu paket tur/konaklama sözleşmesini ifa edemez veya turun başlamasından sonra, acenteden kaynaklanan bir nedenle, tur tamamlanamaz veya verilen hizmetin ayıplı olduğu tespit edilir ise, Acente, TURSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ hükümlerine göre iade ve zararı tazmin edebileceği gibi, tur bedeline dahil olmayan ek veya alternatif düzenlemeler ile de bedel iadesi ve zararın tazminini yoluna gidebilir. Ek veya alternatif düzenlemeler Rezervasyon Sahibi tarafından kabul edilip kullanılmış ise, Rezervasyon sahibinin bedel iadesi ve tazminat hakki sona erer.

 

 1. Müşterinin konaklama başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebini yazılı, şikâyete sebep, mücbir sebepler de dâhil olarak yapması ile ilgili tur sağlayıcının onayı doğrultusunda değerlendirilerek yapılacaktır. Erken ayrılma halinde, ücret iadesinin yapılıp yapılmayacağı iş birliği yapılan sağlayıcının inisiyatifinde olduğundan acenteye bu konuda bir itiraz yöneltilemez ve uygulanacak olan herhangi bir cezai işlem konaklama bedeli olarak fatura edilecektir.

 

 1. Acentenin, sözleşmeye kısmen veya tamamen uymaması hallerinde, tüketiciye ödenecek/iade edilecek bedelin/tazminatın tespitinde TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ hükümleri uygulanacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

ERKEN REZERVASYON

 

 1. Erken rezervasyon biletlerinde; Alınan biletler isim ve telefon başı aynı ürün için maksimum 5 adet ile sınırlı olup, sadece kendi, eşi veya çocukları adına kullanılabilinecektir. Arzu edilen tarihlerde biletin kullanılabilmesi için irtibat bilgilerimiz: 0216 606 4000 | tur@penguentepe.com olarak belirlenmiştir. Erken rezervasyon Günübirlik turlarda; rezervasyon tarihi belirlenen ve ödemesi tamamlanan günübirlik tur biletlerinde, güzergâh saatine 24 saat kala iptal, iade veya tarih değişikliği yapılmamaktadır. 15 Şubat'a kadar iptal edilmemiş biletlerin sonraki süreçte uygun kar koşullarını takip ederek kullanılması Rezervasyon sahipleri sorumluluğundadır. 15 Şubat sonrasına bırakılan tur tarihlerinde; pandemi koşulları, kar eksikliği veya herhangi hiç bir mücbir sebep ile bilet iptal veya iadesi için geçerli değildir. Müşterilerin bu belirtilen tarihleri kabul ettiği peşinen kabul edilir. Erken rezervasyon Konaklamalı turlarda; rezervasyon tarihi belirlenen ve ödemesi tamamlanan rezervasyonların iptal, iade veya tarih değişikliği yapılmamaktadır. Konaklamanın alındığı tarihte kar yağışı olmamasından kaynaklı pistlerin açılmaması veya diğer mücbir sebeplerden kayak pistleri açılmadığı takdirde paket tur içindeki ulaşım hizmeti sağlanamayacaktır. Tarih değişikliği veya konaklamayla alakalı bir iade gerçekleşmeyecektir. Ulaşım sağlanamaması durumunda kişi başı 100 TL kısmi iade gerçekleştirilecektir.

 

 1. Erken rezervasyon bileti satın alan misafirler acentaya tarih uygunluğu sormak zorundadır. Müsaitlik kalmadığı veya yeterli sayıya ulaşılamadığı taktirde PenguenTepe farklı bir tarih önerme veya ertelemede bulunma hakkına sahiptir. Müşteri aynı tarih tercihinde ise PenguenTepe aynı hizmeti vermek şartı ile başka bir acenta üzerinden hizmet verme opsiyonuna sahiptir. Alınan erken rezervasyon biletinin istendiği tarihte müsait olması için yeterli süre öncesinde acenta ile iletişime geçerek yerinin ayrılmasını talep etme Rezervasyon sahibi sorumluluğundadır. Arzu edilen güne veya kalkış saatine kısıtlı süre kala talep edilen rezervasyonlarda araç müsaitliği ve koltuk garantisi verilmeyecektir.

 

 

 

 1. Erken rezervasyon kayak turlarında; alınan bilet promosyonun alındığı kayak sezonunun en geç 15 Şubat tarihine kadar, satın alan tarafından tam ücret iadesi ile iptal edilebilinir (tarih rezervasyonu yapılmış ve tura 24 saatten az kalmış iptal talepleri hariçtir.)

 

 1. Erken rezervasyon promosyonları, konusu olan dönem/sezon içinde geçerli olup, pakette belirtilen süreye kadar kullanılmayan biletlerin sonraki senelere devri bulunmamaktadır. Kullanılmayan biletlerin ücret iadesi talep edilemez. 2020-2021 Kış sezonu için son tur tarihi 31/03/2021 tarihidir. Bu tarihe kadar kar uygunluğu olup olmaması PenguenTepe sorumluluğunda değildir.

 

 1. Kayak sezonu için alınan erken rezervasyon paketlerinde; bilet sahibi aldığı lokasyonu değiştirmek isterse PenguenTepe'nin sunduğu diğer kayak merkezi bölgelerindeki kayak turları paketlerinde kullanabilecektir. Bu durumda alınan promosyon bilet fiyatı ile yeni lokasyonun standart bilet fiyatından düşüm yapılarak fark yolcudan tur tarihi öncesi tahsil edilecektir.

 

 1. PenguenTepe, erken rezervasyon biletlerinin kullanımlarının talep edildiği sömestr, milli ve dini bayramlar, yılbaşı vb. özel günlerde; otel / tesisler tarafından önceden sezonluk bildirilen skipass ücretleri başta olmak üzere uhdelerinde olan diğer bütün geçici veya kalıcı fiyat güncellemelerini esas alınacaktır. Bu tip değişiklikler acente dahilinde olmasa da oteller tarafından mücbir sebep gösterilerek veya ani bildirimle değişikliğe giderek uygulayabilecekleri fiyat farklılıkları müşteri tarafından ödenecektir. Fiyat farkının ödenmemesi durumunda erken rezervasyonlar, fiyatı güncellenen özel tatil günleri haricinde kullanılabilecektir.

 

 1. Bir PenguenTepe hediyesi, çekilişi veya hediye tur hakkı kazanılmış ise, bu kazanılanlar aynı sezonda geçerli olup, gelecek sezonlara, farklı kişilere veya farklı hediye alternatiflerine dönüştürülemeyecek olup değişiklik ve iptal hakkı yoktur.

 

 1. Oda blokajını tesis yapmakta olup acentenin doğrudan bir müdahalesi olmamaktadır. Bu nedenle, tesis tarafından tahsis edilen oda nedeniyle acente sorumlu tutulamayacaktır.

 

 1. Kampanya dahilinde alınan turlardan herhangi birinin iptal edilmesi halinde hediye olan tur geçersiz sayılacaktır. Hediye olan turun iptali yoktur. Turu satın alan kişi dahil olmak üzere bir seferde en fazla dört kişi kullanabilir. Turu satın alan kişi ile birlikte en fazla üç farklı kişi turu aynı anda kullanabilir. Hediyeyi sadece turu satın alan kişi kullanabilir. (Araçta satın alan kişinin TC numarası teyidi yapılacaktır. Tur sahibi haricinde hiç kimse bu kuponları tekil kullanamaz. Aksi durumda o günün güncel promosyon harici fiyat üzerinden tahsilatı yapılacaktır.)

 

 

 

SİGORTA

 

7.1 Müşteri dilerse konaklama veya günübirlik tur hizmeti başlamadan evvel kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masrafları ile her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir. Seyahat sigortası hizmeti satın alan müşterilerin, hasar zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. Acenta bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri ile ilgili günübirlik turlarda taşıyıcı firma tarafından sağlanan koltuk sigortası haricinde herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Paket tur kapsamında olan konaklama dahil turlarda Seyahat Sigortası PenguenTepe tarafından yaptırılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER HÜKÜMLER

 

 1. Müşteri otel/tur rezervasyonu ile iş bu sözleşmede adı geçen otel/tur hakkında her türlü bilgiyi gerek Acenta’ya ait web adreslerinden ve şirket satış temsilcilerinden aldıktan ve gerekli tüm incelemesini yaptıktan sonra bu sözleşmeyi okuyarak kabul ettiğini taahhüt eder. Acenta, rezervasyon yapmayı vaat ettiği konaklama tesisinin vasıfları ve yıldızlaması ile , konaklama tesisinde öngörülen hizmetler ile ilgili bilgiyi, konaklama tesisinin beyanına, broşürlerine ve tesisin resmi internet sitesindeki bilgilerine dayanarak ilan etmiş olup, konaklama tesisinin, ilan ve deklarasyonlarında yer alan evsafta ve yıldızlama standartların da hazır bulundurulmamasından dolayı, acentanın sorumluluğu bulunmamaktadır. Sorumluluk münhasıran konaklama tesisinin uhdesindedir.  Konaklama tesisinin öngörülen standartları taşımaması veya konaklamanın başlayacağı tarihte bu standartta hizmet verebilecek durumda olmaması halinde, acenta müşteriyi aynı standartta bir tesisinde konaklatmak üzere, rezervasyon ve konaklatmak hakkına haizdir. Müşteri böyle bir değişikliği kabul etmez ise rezervasyonu için ödediği toplam bedeli geriye alma hakkına sahiptir.

 

 1. PenguenTepe rezervasyon esnasında alınan müşteri iletişim bilgilerine; tur ile ilgili bilgilendirme (Rehberin telefonu, kalkış saati...vb), memnuniyet anketi ve sadece önemli PenguenTepe hizmet bildirimleri gönderebilir. Rezervasyon sahibi istediği an, PenguenTepe'nin sunduğu interaktif listeden çıkış/karaliste opsiyonunu kullanabileceği gibi PenguenTepe müşteri hizmetleri (0216 606 40 00 / info@penguentepe.com...vb) ile bağlantıya geçerek listeden çıkmayı talep edebilir. Bu durumda verilen iletişim bilgileri kara listeye alınacak ve bir daha belirtilen iletişim kanalından irtibata (müşteri talebi tekrar olmadığı takdirde) geçilmeyecektir. Tur, konaklama, hizmet satın alan Rezervasyon Sahibi arzu ettiği an son verilmesi koşulu ile bu bilgilendirmelerin olabileceğini kabul ederek hizmet alacaktır. PenguenTepe bu bilgileri 3.cü kişilerle asla paylaşmaz, gizlilik ilkeleri içerisinde saklı tutar. Ayrıca rezervasyon esnasında bildirilen iletişim bilgilerine mesaj gelmesi ve promosyon bilgilendirilmesini yolcuların kabul ettiği kişisel verilerin kullanılmasına dair aykırılık oluşturmadığını peşinen kabul ve taahhüt eder.

 

 1. Tur ve gezi esnasında fotoğraf, video gibi medya materyalleri diğer müşteriler tarafından talep edilebilir veya PenguenTepe tarafından toplu halde, rastgele çekilebilir olduğu kabul edilecektir. Görüntüsünün görsel veya basılı hiç bir mecrada gözükmemesi konusunda özel hassasiyeti bulunan misafirler, tur öncesinde yazılı olarak PenguenTepe'ye (tur@penguentepe.com) bildirmek durumundadırlar. PenguenTepe bu uyarı dahilinde tur rehberini/operasyon görevlisini bilgilendirmede bulunmaları gerekmektedir.  Böyle bir durumda Rezervasyon Sahibi çekim esnasında grup ile birlikte bulunmama özverisinde olma mecburiyetindedir. PenguenTepe'ye yazılı uyarı yapılmadığı takdirde Rezervasyon Sahibi; manzara, tur faaliyetleri, topluca çekim vb görsellerin çekildiği anda görüntüsünün arada gözükebileceği ihtimalini bilerek tura katılmaktadır. Bu görüntüler PenguenTepe'nin sosyal medya, website ve benzeri kanallarında tur görüntülerinden örneklemesi ile yayınlanabilir. Öte yandan fotoğraf/videosunun çekilmesini isteyen misafirler içinde bu hizmetin ve görsellerin yayınlanmasının da PenguenTepe açısından mecburiyeti veya garantisi yoktur. Bahse konu husus da KVKK'a aykırılık teşkil etmeyecektir.

 

 1. Kayak kiralama rezervasyonu yapmış olan müşteriler için istisnai durum haricinde uygun kayak verileceği kabul edilir. İstisnai durumlarda benzer veya yeni kayak ayarlanarak yardımcı olunacaktır. Yazılı ileti, eksiksiz de bildirilmiş olsa, istisnai durumların oluşması halinde kayak odasında rezervasyon tekrar ayarlanmak zorunda kalınabilinir, uygunluk bulunmaması halinde tam ücret iadesi acente tarafından yapılacaktır. Uludağ turlarında kayak malzemesi kiralayan müşterilere İstanbul ofisten rezervasyon ve kayak teslimi garantisi verilmemektedir. İstanbul ofisten malzeme verilmemesi halinde Uludağ’da anlaşmalı kayak evimizde yardımcı olunacaktır.

 

 1. Kayak Evlerinden kiralanan malzemelerin tam ve eksiksiz teslimatı ile ilgili sorumluluk tamamıyla müşteriye aittir. Eksik, hasarlı olarak teslim edilen veya kaybedilen malzemeler için Acenta ürün bedelinin tamamını tahsil etme hakkına sahiptir. Eksik ve hiç getirilmeyen ürünün bedelinin tamamını müşteri ödemeyi peşinen kabul ve taahhüt etmektedir.

 

 1. Araç içinde ve tur süresince taşkınlık yapan, diğer misafirleri rahatsız eden ve sarhoşluk seviyesinde alkol tüketen misafirlerin turlarının derhal iptal edileceği nihayetinde ücret iadesi yapılmayacağı peşinen ihtar olunur.

 

 1. The Green Park Kartepe oteli 18 Yaş altı misafirleri yanlarında ebeveynleri olmadan kesinlikle otele kabul etmemektedir. ( 18 Yaş altı misafirlerimizin; yanlarında 1. Veya 2. Derece yakını olması, ebeveynlerinden noter tasdikli izin kâğıdı olması durumunda dahi otele kabul etmeyecektir. ) Otel kaynaklı bu uygulamadan dolayı PenguenTepe sorumlu olmayacağı gibi bu duruma bağlı iptallerden de ücret iadesi yapmayacaktır.

 

 1. Double Tree By Hilton Kocaeli otelinde yapılacak olan konaklamalarda Triple Oda konsepstinde ek yatak hizmeti bulunmamaktadır. Oda içinde bulunan açılır katlanır yatak ile hizmet verilmektedir.
   
 2. Aksi belirtilmedikçe müşterinin otele giriş saati 14:00’dır. Otelden çıkış saati ise son saat 11:00’dir.

 

 1. Rezervasyon Sahibi, acentenin, rehberin, ulaşım aracı ve tesis yetkililerinin/görevlilerinin, satın alınan tura ilişkin olarak bildireceği kurallara uyacağını, tura katılan diğer tüketicilerin ve 3. Kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, onları rahatsız edecek davranışlarda bulunmayacağını, aksi halde turdan çıkarılacağını, bu nedenle de acenteden herhangi bir hak ve talepte bulunamayacağını kabul eder.

 

 1. Misafirler yanlarında kötü kokan, akan yiyecek getirmeyeceğini, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici delici ve ateşli silahlar ile her çeşit hayvan ile seyahat etmeyeceğini yazılı bir izin olmadan taşıma araçlarında bulundurmayacağını kabul etmektedirler.

 

 1. Tesise girişte kimlik ve yaş kontrolü yapılmakta olup tesis tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda ücretsiz veya indirimli konaklayacak olan çocukların rezervasyon sırasında beyan edilen özelliklerinin (yaş gibi) doğru olmadığının anlaşılması halinde, rezervasyon Sahibi, bu çocuklar için de derhal ve tamamen ödeme yapacak ve gerekli olabilecek her türlü tazminde bulunacaktır.

 

 1. Müşteri otelle ilgili yaşamış olduğu olumlu olumsuz deneyimlerin muhattabı ilgili otel yönetimi olup her türlü yasal başvuruda da muhatabı ilgili otel olacaktır. Acentenin maddi manevi sorumluluğu bulunmayacaktır. İhtilaf vuku bulduğunda çözümünde İstanbul Anadolu Tüketici Mahkemeleri  yetkilidir.

 

 1. Katilimcilarin şikayetçi olduğu hususlari hizmetin ifasi sirasinda yazili olarak yetkiliye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin özen borcudur. Katilimcinin şikayetçi olduğu halde hizmeti sonuna kadar kullanmasi şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarini ortadan kaldirir.

 

 1. Rezervasyon sahibi, bu otel/tur rezervasyonu sözleşmesini, call center aracılığı, mail order, sanal pos, havale veya eft ile alarak her hangi bir sebepten dolayı uzaktan imzalayamamış olsa dahi taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog, internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş olup, bu otel/tur rezervasyonu sözleşmesini bu sözleşmedeki yazılı şartlarda  almayı taahhüt etmişlerdir. Seyahate katılacak olan ve bu turda adları yazılı müşteriler adına iş bu sözleşmeyi kabul eden taraf adına vekaleten imzalamış olduğu kişilere karşı tüm hukuki sorumluluğun kendisine ait olduğunu ayrıca kabul ve taahhüt etmiştir. Bu beyan, rezervasyon işlemleriminin, kendi yerime bir başkası tarafından yürütülmüş ve imzalanmış olması halinde de geçerlidir.

 

 1. Bu sözleşme katilimciya verilecek hizmetin kapsamini belirlemek amaciyla hazirlanmiştir, fatura ve makbuz yerine geçmez, tur bedelinin ödendiği anlamina gelmez.

 

İşbu sözleşmenin imzalanması/elektronik ortamda onaylanması öncesinde paket tura ilişkin tüm bilgiler tarafıma verilmiştir.

 

 

SÖZLEŞMEYİ OKUDUM, ONAYLADIM.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.